Історія та символіка

Відокремлений структурний підрозділ «Немішаївський фаховий коледж Національного університету біоресурсів і природокористування України» – сучасний багатопрофільний заклад фахової передвищої освіти, в якому ведеться підготовка фахівців за 2-ма освітньо-кваліфікаційними рівнями:

ОПС “Фаховий молодший бакалавр” та ОС “Бакалавр” на шести відділеннях за денною та заочною формами навчання.

Свою славну історію коледж веде із 01.09.1912 року – часу заснування Мироцького сільськогосподарського училища (Сторінки історії крізь століття). Тож у 2022 році коледж урочисто відзначив 110 річницю свого заснування.

За роки існування коледжу є чим пишатися:

 • своїми випускниками – фахівцями найпочеснішої на землі хліборобської професії, а їх уже більше 35 тисяч;
 • своєю упорядкованою територією студмістечка, яка становить 48 га та 850 га земель сільськогосподарського призначення;
 • потужною матеріально-технічною базою – 9 навчальних корпусів;
 • доглянутими комфортними гуртожитками;
 • спортивно-оздоровчим комплексом із спортивною залою; спортмайданчиками, стадіоном, баскетбольною площадкою, лазнею;
 • міні-зоопарком;
 • навчально-виробничими лабораторіями: «Колекційно-дослідне поле», «Квітникарство», «Навчальна бухгалтерія», «Рибництво», «Тваринництво», «Зооцентр», Ветеринарна клініка «VetHaus», «Харчові технології», «Технологія молока і молочних продуктів», «Трактори та автомобілі» з навчальними тренажерами, Лабораторія альтернативних джерел енергії

Коледж сьогодні – гарантоване забезпечення високої якості освіти, динамічний розвиток усіх форм навчання, конкурентоспроможність випускників на ринку праці, максимальне зближення теорії та практики з впровадженням елементів дуальної освіти, інтеграція науки, інновацій й практичної педагогічної діяльності. Поряд з основною спеціальністю студенти мають можливість отримати одну або декілька із 23 робітничих професій. Виробничо-технологічну та виробничу переддипломну практики наші студенти проходять на сучасних передових підприємствах, відповідно до укладених угод про співпрацю.

Знання, що отримують молоді спеціалісти в коледжі є основою успіху багатьох підприємств і організацій країни.

А ще – цікаве дозвілля: художня самодіяльність, гуртки, олімпіади, спортивні секції, змагання, конкурси, КВК, виховні заходи, майстер-класи, різноманітні екскурсії для студентів. Надвіковий шлях розвитку, традиції, досвід і натхнення багатьох поколінь викладачів, постійне удосконалення освітніх програм, впровадження дуальної системи освіти – ось фундамент, на якому базується робота коледжу.

7 ПЕРЕВАГ НАВЧАННЯ У КОЛЕДЖІ

 1. Унікальне освітнє середовище та атмосфера для навчання

У 2022 році коледж відзначив 110 річницю свого заснування. На сьогодні коледж є одним з дійсно передових закладів аграрної освіти, який відомий своїми багатими традиціями і численними здобутками. На шести  відділеннях здобувають фахову освіту за 11 спеціальностями – 1711 студентів. Освітній процес у коледжі забезпечують 130 педагогічних та науково-педагогічних працівників, з яких: кандидати наук – 13 осіб; викладачі вищої кваліфікаційної категорії – 68 осіб; з них педагогічне звання викладач-методист – мають 30 осіб; старший викладач – 8 осіб; почесне звання “Відмінник освіти і науки України” – мають  2 особи.  В коледжі панує творча, дружня і надзвичайно тепла атмосфера.

 1. Ступенева освіта та можливість отримати подвійний диплом

Коледж готує фахівців за освітньо-професійним ступенем «Фаховий молодший бакалавр» та освітнім ступенем «Бакалавр». Студенти обов’язково отримують одну або декілька робітничих професій з видачею документів державного зразка чи свідоцтва. Переважна більшість наших випускників продовжують навчання у Національному університеті біоресурсів і природокористування України за скороченим терміном. А ще мають змогу – паралельно отримати другу вищу освіту та подвійний диплом закордонного університету-партнера, з яким підписано договір про співпрацю (Польща).

 1. Закордонні практики

Під час навчання студенти мають можливість проходити виробничу практику за кордоном на провідних європейських підприємствах та фермерських господарствах, з якими укладено договори про партнерство (Німеччина, Польща, Литва).

 1. Потужна матеріально-технічна база

Значні зусилля спрямовані на удосконалення матеріально-технічної бази на навчально-виробничих підрозділах коледжу: діють навчально-виробничі лабораторії «Тваринництво», «Зооцентр», «Рибництво», «Рослинництво», “Колекційно-дослідне поле”, машино-тракторний парк і автоклас, слюсарна та ремонтна майстерні, пункт технічного обслуговування, лабораторія «Автосправа», майстерня ковальської справи, навчальні лабораторії «Харчові технології», “Переробки молока та молочних продуктів”, «Квітникарство», «Експлуатація електрообладнання та енергозбереження», ветеринарна клініка “Vet Haus” для лікування дрібних тварин, власна пасіка, станція з альтернативними джерелами енергії – сонячними панелями.

 1. Перспективи працевлаштування

Знання, що отримують молоді спеціалісти в коледжі є основою успіху багатьох підприємств і організацій країни. Наші випускники працюють у провідних українських та європейських компаніях, державних інституціях, науково-дослідних організаціях, вищих навчальних закладах, ветеринарних клініках. Найуспішніші – очолюють їх.

 1. Упорядкована територія студмістечка

9 навчальних корпусів та 3 гуртожитки, у яких навчаються і мешкають студенти, розміщені на території 48 га – місця для навчання і відпочинку достатньо. В коледжі є бібліотека (фонд – 95 тис.), комп’ютерні класи, вільний доступ до Wi-Fi, студентська їдальня (смачні обіди за доступними цінами), кав’ярня (із свіжою випічкою), спортивно-оздоровчий комплекс (із тренажерними залами, оновленим стадіоном, спортмайданчиками, лазнею), стоматологічний кабінет.

 1. Активне та цікаве студентське життя

Студентське життя – це не тільки навчання, а ще й цікаве насичене дозвілля: спортивні секції, гуртки художньої самодіяльності, клуби за інтересами, екскурсії, змагання, конкурси та вікторини. Лідерські якості можна розвивати через самоврядування – у студентській та профспілковій організаціях коледжу.

Надвіковий шлях розвитку, традиції, досвід і натхнення багатьох поколінь викладачів, дійсно закоханих у свою справу, постійне удосконалення освітніх програм, впровадження дуальної системи освіти – це фундамент, на якому базується робота коледжу.