Представники Немішаївського фахового коледжу взяли участь у засіданні методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи закладів фахової передвищої освіти Тернопільської області та відокремлених структурних підрозділів НУБіП України, що проходило 18 квітня на базі Бережанського фахового коледжу.
Учасників заходу щиро привітав Олександр Санченко, начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання НУБіП України і побажав гарного плідного дня.
Роботу розпочали зі знайомства. Галина Проців, заступник директора з виховної роботи коледжу запропонувала у супровід квітку соняха і гасло ”Бути соняхом біля плакучих верб”. Кожен гість (представник) коротко розповів про себе та пріоритети своєї роботи.
Директор ВСП ”Бережанський фаховий коледж НУБіП України’ Світлана Пилипишин вітала гостей, анонсувала програму засідання методичного об’єднання, висловила очікування щодо конструктивного діалогу.
Ірина Степанова, методист кабінету соціально-гуманітарного та виховної роботи Науково- методичного центру ЗВФПО у своєму виступі розповіла про роль бібліотеки у забезпеченні освітньої діяльності закладу фахової передвищої освіти, зупинилась на проектах, які втілюють у своїй роботі протягом останніх років, дала практичні рекомендації щодо атестації педагогічних працівників.
Ірина Лещик, методист ради директорів ЗФПО Тернопільської області та Галина Голуб, голова методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи ЗФПО Тернопільської області зауважили, що всі ми зібралися об’єднані однією місією – сприяти патріотичному вихованню молоді, адже маємо у своєму досвіді чим поділитися і повинні активно заявляти про себе, свої здобутки, лідерські позиції. Адже майбутнє України саме за освітою.
Як мислити з користю рекомендував у своєму виступі Віталій Шмаргун, доктор психологічних наук, професор кафедри психології НУБіП України.
Майстер-клас ”Як не стати провайдером брехні?” (дистанційно) провела Наталія Пономаренко, доктор філософії, голова циклової комісії журналістики ВСП Машинобудівного фахового коледжу Сумського державного університету. Зупинилася на основних діпфейках і надала ряд рекомендацій як сприймати і розпізнавати інформацію, здобиччю якої сьогодні стали ми.
Кандидат педагогічних наук, викладачка іноземної мови циклової комісії гуманітарних дисциплін ВСП ”Бережанський фаховий коледж НУБіП України” Тетяна Гальчак у своєму виступі порушила проблему ”Плекання резильєнтності в умовах викликів сьогодення”. Адже серед 60000 думок, що виникають у нас щодня є багато негативних, які не допомагають нам, а навпаки – шкодять. Радила плекати мудрість, любов, дозувати новини, пам’ятати, що людський дух значно сильніший за нас самих і, відповідно, ми можемо витримати значно більше, ніж думаємо.
Василь Лещук, практичний психолог коледжу, викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін ВСП ”Бережанський фаховий коледж НУБіП України ” у доповіді ”Кризова психологія” розповів про релігійну кризу, як прикрий емоційний стан, з яким можна і потрібно боротися – “Віра твоя, бо спасла тебе…” Закликав не тікати від проблеми і довірити себе Творцю.
Маріанна Михайлишин, викладач циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій Бережанського фахового коледжу продовжила тему у своїй доповіді ”Стрес та психологічне благополуччя студентської групи в коледжі під час війни: аналіз факторів, вплив та стратегії підтримки “, поділилася власним доробком виховних заходів в умовах війни, детально зупинившись на кожному. Дала практичні рекомендації щодо організації та проведення аналогічних заходів.
Вкінці першої частини семінару всім учасникам подарували великодні смаколики – пасочки і пісню ”Мамині очі” у виконанні володарки Гран прі Всеукраїнського фестивалю ”Галицький шлягер” Анастасії Юськів. На цьому приємності не закінчилися.
Друга частина заходу розпочалася з пішохідної вуличної прогулянки містом з бережанським гідом Миколою Процівим, відвідин виставок ”Двовзори” та ”Український космос” Заслуженого художника України Олега Шупляка в артпросторі Бережанського замку. Сам пан Олег не міг бути присутнім на зустрічі, але ми мали можливість поспілкуватися з його дружиною і музою пані Галиною. Сповнені приємних вражень, учасники семінару неохоче залишали стіни комплексу замку Синявських, але з надією, що незабаром знову відвідають вже зі своїми вихованцями державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани.
На завершення обговорили та підвели підсумки роботи методичного об’єднання заступників директорів з виховної роботи.
Щиро вдячні організаторам – пані Світлані Пилипишин, Галині Процик і всій команді коледжу за створення особливої атмосфери незабутнього свята, в якому поєднали нагальні робочі питання і відпочинок, корисне і приємне.
В країні йде війна… Але ми маємо працювати заради майбутнього України!