Заходи
11 листопада виповнюється 135 років від дня народження Остапа Вишні (Павло Губенко). В історії української літератури письменник посідає виняткове місце. Він започаткував новий жанр “усмішка” , як різновид гумористичного прозового твору, що неабияк припав до вподоби читачам. Більш змістовно ознайомитись з біографією письменника, його творчістю запрошуємо у читальний зал бібліотеки ВСП “Немішаївський фаховий коледж НУБіП України”.
Майбутнє агросектору в руках молоді: зустріч з фахівцями галузі
06.11.2024 р., студенти старших курсів Немішаївського фахового коледжу мали унікальну можливість поспілкуватися з представниками ТОВ «Агрофірма «Колос» – одного з провідних агропідприємств регіону.
ТОВ «Агрофірма «Колос» – багатогалузеве інтегроване сільськогосподарське підприємство. Основними напрямками агрофірми є рослинництво, тваринництво, переробка продукції власного виробництва, наукова діяльність та виробництво біопрепаратів.
Зустріч стала яскравою подією в житті студентів, адже дала їм можливість дізнатися більше про сучасне сільське господарство, виклики та перспективи галузі.
Студенти мали змогу почути про досвід роботи агрофірми, її досягнення та плани, задати питання про сучасні технології в сільському господарстві, та найголовніше – обговорити можливості працевлаштування, стажування, проходження практики та перспективи кар’єрного зростання в компанії.
Зустріч стала важливим кроком у співпраці між агрофірмою та Немішаївським фаховим коледжем.
Компанія висловила готовність надавати студентам підтримку, організовувати стажування та працевлаштовувати випускників.
МОВА має значення!
Напередодні Дня української писемності та мови, який відзначається 27 жовтня, працівники та студенти Немішаївського фахового коледжу долучилися до загальнонаціональної акції, акції єднання – написання радіодиктанту національної єдності. Викладачі української мови і літератури Перевозник А.М., Моргун Н.М., Яригін А.В. та Скуратівська С.П. залучили студентів до написання диктанту. Значна частина працівників писали диктант на робочих місцях.
Радіодиктант національної єдності об’єднав українців в Україні, за кордоном в різних куточках світу. Наймасштабніший флешмоб осені – це єднання навколо мови, а не перевірка грамотності, ще раз підтвердив, що МОВА має значення!
Прем’єра «Наталки Полтавки» на коледжанській сцені
23 жовтня 2024 року в бібліотеці Немішаївського фахового коледжу в рамках святкування 255-річниці від дня народження Івана Петровича Котляревського відбувся театралізований літературний вечір «Будеш батьку панувати…».
Співробітники бібліотечно-інформаційного центру та вихованці т/с «Дебют» знайомили глядачів – студентів першого курсу з відкривачем України і українців, нашої мови й пісні. Адже Котляревський першим заявив, що мова нашого народу багата, гарна і гідна того, щоб стати мовою літератури, мистецтва та науки. А його п’єса «Наталка Полтавка» започаткувала становлення нової української драматургії. Вона і сьогодні приваблива та актуальна.
Тож, і наші актори – аматори долучилися до перлин творчості видатного українського поета та драматурга, відтворивши шедевр світового значення «Наталку Полтавку» на коледжанській сцені. Вигуки «Браво» та гучні оплески свідчили про те, що дебютівцям вдалося торкнутися душі глядача.
Гостьова лекція Василя Цвика:
«Молочне козівництво: локальні практики та глобальні перспективи»
До ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» завітав засновник ТМ “Zinka” та власник господарства «Тетяна 2011» Василь Цвик, який провів відкриту лекцію для студентів спеціальностей “Харчові технології” та “Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва”. Тема лекції — «Молочне козівництво: локальні практики та глобальні перспективи» — викликала значну зацікавленість серед здобувачів освіти.
Василь Цвик, як досвідчений виробник козиного молока, поділився своїм багаторічним досвідом у цій галузі, розповів про стан і перспективи галузі козівництва в Україні. Він детально розповів про всі етапи виробництва козиного молока, від утримання, годівлі, доїння кіз до технологій переробки молока та виробництва молочних продуктів.
Під час лекції студенти дізналися про:
• Особливості молочного козівництва в Україні та у світі;
• Інноваційні методи підвищення продуктивності в господарствах;
• Стандарти якості і безпечності молочної продукції та виклики ринку;
• Переваги козиного молока та перспективи розвитку козівництва на глобальному рівні.
Особливо цікавою для студентів була частина лекції, присвячена питанням організації малого фермерського господарства та побудові власного бренду в умовах конкурентного ринку. Василь Цвик підкреслив важливість дотримання високих стандартів якості продукції, що є запорукою успіху не лише на локальному, а й на міжнародному ринках.
Зустріч завершилась жвавою дискусією, в якій студенти ставили питання про особливості вирощування тварин, збереження якості молока та подальші перспективи молочного козівництва в Україні. Лекція стала важливим етапом для здобувачів освіти, адже дозволила поглибити їхнє розуміння процесів виробництва та переробки тваринницької продукції на практичному прикладі успішного підприємства.
Дякуємо Василю Цвику за цікаву та змістовну лекцію, що надихнула наших студентів на подальші дослідження і професійний розвиток у галузі харчових технологій!
3 метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму і мужності української молоді, яка у жовтні 1990 року стала на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Українського народу, 4 жовтні 2024 року у ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» студенти групи ЕФС-21 Возняк Світлана, Гурнович Ірина, Козаченко Богдана і студенти групи Е-21 Дзюба Станіслав, Михайленко Тимур, Терещенко Богдан, Явтушенко Ілля під керівництвом викладача циклової комісії природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій Криворучко Яніни Сергіївни провели виховну годину на тему «Студентська революції на граніті».
Враховуючи історичне значення Революції на граніті у справі здобуття Україною незалежності, студенти у своїх виступах детально висвітлили події 2–17 жовтня 1990 року, коли більше 150 студентів “кинули” власне життя і здоров’я на київський холодний граніт.
Революція на граніті стала переломним моментом в утвердженні незалежності України, а молоде покоління вже на початку 90-х років засвідчило своє бажання і відстояло право жити у вільній демократичній державі. Юнацький ентузіазм, помножений на чітку та продуману організацію акцій, дав змогу проявити політичний потенціал українського молодіжного руху. Сьогодні Україна веде боротьбу за збереження власної незалежності, тому варто пам’ятати ті події.
БАБИН ЯР: БІЛЬ НАШОЇ ПАМ’ЯТІ
29 вересня – 83-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – день пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і бажання панувати над світом.
У 1941-1943 роках Бабин яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою. Лише за 2 дні, 29 та 30 вересня 1941 року було знищено більше 30 тисяч євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва, за різними джерелами, загинуло понад 100 000 людей різних національностей: євреїв, українців, циган… Вбивали євреїв, українських націоналістів, заручників, військовополонених, підпільників, партизанів, психічно хворих з лікарні ім. Павлова.
Російські окупанти на початку війни в 2022 р. обстріляли урочище Бабин Яр. Ці нелюди вбивали жертв Голокосту в другий раз!..
До роковин розстрілів у Бабиному Яру в Немішаївському фаховому коледжі викладач історії Костюченко Катерина провела для студентів виховні бесіди-реквієми “Бабин Яр: без права на забуття”.
Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона тут, в Києві, в центрі Європи, на українській землі. І тому українець не має права забути про неї так само, як не повинен забувати про неї і єврей. Бабин Яр — це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів.
Ми пам’ятаємо… Ми переможемо!
Показове заняття з дисципліни “Історія: Україна і світ”
25 вересня 2024 р. згідно графіка проведення показових занять, викладач Костюченко Катерина Миколаївна провела показове заняття з предмету “Історія: Україна і світ” на тему «“Холодна війна” і посилення консервативних тенденцій у США і СРСР» для здобувачів освіти другого курсу відділення “Аграрний бізнес”, група ЕФС-21.
Метою заняття було розкрити та проаналізувати події 1946-1991 років в контексті сучасних подій історії України та світу. Показати процес втягування світу в перебіг локальних конфліктів другої половини ХХ століття.
У ході проведення заняття викладачем було використано ряд інтерактивних методів та прийомів; поєднано різні форми і методи роботи, зокрема: метод проєктів, евристична бесіда, “ажурна пилка”, розв’язання кросворду, аналіз проблемних питань та проведення дискусії «Хто винен в розв’язанні “холодної війни”?».
Такі заняття розвивають у студентів вміння критично мислити, аналізувати історичний матеріал та дискутувати.
Циклова комісія соціально-гуманітарних дисциплін
Представник організації «Польська Гуманітарна Акція» психолог Катерина Павлова провела цікавий тренінг зі студентами Немішаївського фахового коледжу на актуальну тему «Турбота про себе в умовах тривалого стресу. Управління стресом та стабілізація емоційного стану. Позитивне та критичне мислення».
Польська гуманітарна акція (пол. Polska Akcja Humanitarna, англ. Polish Humanitarian Action, скорочено ПГА) — неурядова організація, метою якої є надання гуманітарної допомоги та сприяння розвитку людям, постраждалим від стихійних лих і збройних конфліктів.
Дякуємо організації «Польська гуманітарна акція» за небайдужість, моральну підтримку та смаколики для учасників тренінгу.
Сподіваємося на продовження плідної співпраці заради збереження ментального здоров’я студентської молоді.
В українській літературі XIX – поч. XX ст. яскраво вирізняється постать Михайла Михайловича Коцюбинського (1864-1913).
17 вересня цього року виповнюється 160 років від дня його народження.
У творах М. Коцюбинського правдиво, всебічно і глибоко відображене українське життя того часу. Він досяг великої майстерності у змалюванні природи і людини. В його творах на повну силу розкрились багатющі можливості української мови.
У бібліотеці Немішаївського фахового коледжу до ювілею письменника оформлена виставка “Художник слова”.
Читайте прекрасні твори Михайла Коцюбинського. У нього є чого повчитися.
Бібліограф Марія Бондаренко
Син зачарованої Десни
«Я народився і жив для добра і любові…»
О.Довженко
10 вересня виповнюється 130 років від дня народження Олександра Петровича Довженка (1894-1956) – видатного українського письменника, режисера, громадського діяча.
У світ мистецтва, у світ великої культури О. Довженко прийшов з берегів зачарованої Десни, з глибинних надр українського народу. Він учителював, був дипломатом і художником, знімав фільми, писав літературні твори, був наставником молодих кіномитців.
За своє життя О. Довженко використав лише незначну частку свої колосальних, потенційних творчих можливостей, можна сказати, що він замовк на півслові.
У читальній залі бібліотеки ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» оформлено книжкову виставку «Син зачарованої Десни», де зроблено спробу показати широкому колу читачів особистість Олександра Довженка в усій її багатогранності.
Бібліограф М.Б. Бондаренко
9 вересня цього року минає 255 років від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769-1838) – першого класика нової української літератури. Його славнозвісна «Енеїда» та одна із перлин національної драматургії «Наталка Полтавка» продовжують чарувати наших сучасників.
Письменник показав національну особливість характеру українського народу – непереборну волелюбність, що здатна стерти всі перешкоди на своєму шляху. Його творчість є вершиною української літератури дошевченківської доби.
Запрошуємо в бібліотеку Немішаївського фахового коледжу ознайомитись з книжковою виставкою «Основоположник нової української літератури», оформлену до ювілею І.П. Котляревського.
Бібліограф М.Б. Бондаренко
День пам’яті захисників України
щороку відзначають 29 серпня.
Вшановують військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
В читальній залі бібліотеки ВСП ” Немішаївський фаховий коледж”
бібліографом М. Б. Бондаренко оформлено книжкову виставку
”Соняхи пам’яті” приурочену до
10- ої річниці Іловайської трагедії.
Бібліотека Немішаївського фахового коледжу від щирого серця вітає з Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!
Запрошуємо ознайомитись з виставкою , яка оформлена знагоди свята в читальній залі бібліотеки коледжу,
бібліографом М. Б. Бондаренко.
День Державного прапора та День Незалежності України – це не просто дати. Це пам’ять про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність. Це дні, коли на карті світу з’явилась незалежна держава Україна із своїми державними символами.
Віримо, що єдність народу України допоможе відновити спокій та мир на рідній землі і захистити незалежність та свободу держави.
Нехай мир і злагода панують у нашому спільному домі!
Слава Україні! Героям слава!