Музей

З нагоди 112-ої річниці заснування Немішаївського фахового коледжу в музеї було реконструйовано експозицію зали бойової
слави. На жаль, під час окупації «рашистами» нашого селища музей було пограбовано, багато цінних артефактів зникло назавжди. Було прийнято рішення зробити реконструкцію трьох залів музею: 

  • 1-й зал – «Історія селища Немішаєве»
  • 2-й зал – «Історія коледжу»
  • 3-й зал  – «Зала національної мужності та звитяги»

Починаючи із 1968 року, часу відкриття «Зали бойової слави», ця частина нашого музею в основному вміщала в себе документи,
предмети часів Другої світової війни, макети та альбоми, створені руками студентів і викладачів на основі пошукових робіт тощо.
Реконструйовану залу перейменувано на «Залу національної мужності та звитяги». Зала поділена на дві частини, в одній з них
представлені матеріали починаючи з часів Народного руху України до трагічного сьогодення – російсько-української війни.

Окреме почесне місце залишається неоформленим, чекаючи на матеріал про неминучу подію – нашу Перемогу над агресором.

Друга частина зали охоплює події Другої світової війни, участі в ній викладачів, робітників коледжу та мешканців селища Немішаєве.

Адміністрація коледжу висловлює особливу вдячність всім, хто брав активну участь в оновленні музею: викладачам історії Сивурі Марії Григорівні, Хоменко Олені Миколаївні, лаборантам Моосу Віталію Бертгольдовичу, Моос Ніні Петрівні, зав. бібліотекою Ципотан Ганні Андріївні, бібліотекарям Іванчиковій Олені Петрівні, Багінській Лесі Вікторівні, бригаді столярів на чолі з Дзюбанчуком Олександром Володимировичем та бригаді електриків на чолі з Барановим Євгеном Сергійовичем.

mus_0 (1)
mus_0 (2)
mus_0 (3)
mus_0 (4)
mus_0 (5)
mus_0 (6)
mus_0 (8)
mus_0 (9)

З історії музею коледжу

Музей історії коледжу є одним з центрів проведення патріотично-виховної роботи в закладі освіти. Щороку в ньому буває близько тисячі відвідувачів. Тут проводяться екскурсії і лекції, уроки мужності і миру, зустрічі з ветеранами і молоддю.

Свою історію музей розпочав у 1968 році, саме тоді в Немішаївському радгосп-технікумі було створено кімнату бойової і трудової слави. У 1998 році музей було реконструйовано. Додатково створено ще три зали:

  • 1-й зал – експозиція присвячена військово-патріотичному вихованню студентів та війні в Афганістані.
  • 2-й  зал  присвячений  Другій світовій війні та руху опору на Бородянщині в 1941-1943 рр.
  • 3-й зал  –  розповідає про історію селища Немішаєве.
  • 4-й зал  – присвячений  історії  розвитку закладу освіти.

Загальна площа 4-х експозиційних залів складає 174 м2

При музеї було створено групу «Пошук» та групу екскурсоводів – студентів. В зборі матеріалів брали участь студенти, викладачі, випускники різних років і мешканці селища. Завдяки цьому зібрано багато цінних історичних документів та експонатів. Музей історії коледжу постійно поповнюється новими матеріалами та експонатами.

На жаль, після окупації нашого селища «рашистами» навесні 2022 року,   музей був пограбовано, безслідно зникло багато експонатів і документів. Зараз музей перебуває в стані реконструкції.

museum_0 (1)
museum_0 (2)
museum_0 (3)
museum_0 (4)
museum_0 (5)
museum_0 (6)
museum_0 (7)
museum_0 (8)

Зустріч поколінь на відділенні «Ветеринарна медицина»

  24 вересня в Немішаївський фаховий коледж завітала випускниця ветеринарного відділення Мироцького зооветеринарного технікуму (таку назву тоді мав наш коледж) Світлана Павлівна Савчук (дівоче прізвище Мостова).
  Шістдесят років минуло з моменту закінчення Світланою Павлівною навчання в нашому закладі освіти. Це був 33-й випуск ветеринарних
фельдшерів, які потім з успіхом працювали за фахом в різних куточках нашої країни. Сама ж Світлана Павлівна більш 55 років всі сили й знання віддавала студентам коледжу, працюючи спочатку лаборантом, а по закінченні сільськогосподарської академії – викладачем.
  З великим інтересом слухали розповідь випускниці далекого 1964 року, студенти третього курсу ветеринарного відділення. З вуст Світлани Павлівни вони дізналися багато невідомого у облаштуванні побуту студентів того часу, про дисципліну, ранкові зарядки, а найголовніше – процес навчання: вчителів, практики, про дружбу та згуртованість. Гостя акцентувала на тому, що все, що відбувалося в студентські роки (навчання, практики, різні види робіт) вона отримувала велике задоволення.
  Теплою була й зустріч із колишніми співробітниками – з педагогічним колективом ветеринарного відділення. Завідуючий відділенням Василь Михайлович Овчарук провів маленьку екскурсію для Світлани Павлівни, розповідаючи про нововведення в навчальному процесі, із гордістю демонстрував нове сучасне обладнання в лабораторіях, оновлені аудиторії.
  На завершення зустрічі Світлана Павлівна подарувала педагогічному колективу книги з ветеринарії методичного змісту, які необхідні в роботі. Від імені колективу відділення Василь Овчарук зробив невеликий подарунок на згадку про зворушливу зустріч.

24_09mus (1)
24_09mus (2)
24_09mus (3)
24_09mus (4)

Сторінками історії коледжу (за матеріалами музею немішаївського фахового коледжу)