Студентське
життя

СТУДЕНТИ – ГОСПОДАРІ КОЛЕДЖУ

Студентське самоврядування – 

самостійна громадська діяльність студентів із реалізації функцій управління закладом освіти, можливість студентів вирішувати питання навчання, побуту, захисту прав та інтересів студентів, яка визнається адміністрацією коледжу і здійснюється відповідно до мети і завдань, що стоять перед студентським колективом.

Головною метою студентського самоврядування є забезпечення виконання студентами своїх обов’язків і захист їхніх прав, виявлення і реалізація творчих та лідерських здібностей  здобувачів освіти, формування кращих моральних якостей та командного духу студентства коледжу. Діяльність студентського самоврядування спрямована на забезпечення виховання духовності та культури студентів коледжу, зростання у них соціальної активності.

Студентська рада — це вищий колегіальний орган студентського самоврядування, що очолює систему до якої входять Paди студентського самоврядування коледжу, гуртожитку та старостати відділень. Діяльність студради спрямована на створення умов для самореалізації особистості студентів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці тощо.

Основними завданнями Студентської ради є:

– захист прав та інтересів студентів, які навчаються;

– активна участь у проведенні навчально-виховної роботи коледжу;

– сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів;

– сприяння залученню студентів до активної зайнятості у вільний від навчання час;

– сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам відповідними службами, органами, організаціями тощо.

Студентська рада діє на принципах відкритості і рівності прав студентів.

Студентське самоврядування є елементом загальної системи управління освітньо-виховним процесом у коледжі та передбачає максимальне врахування інтересів та потреб студентів на основі вивчення громадської думки і конкретних ініціатив. Об’єднує навколо себе студентів, небайдужих до загальноколеджанських і студентських справ і сприяє розвитку ініціативи, відповідальності, співробітництва. Завдяки студентським ініціативам визначаються нові напрямки розвитку позанавчальної діяльності, вдосконалюється освітній процес. Студенти є ініціаторами проведення патріотичних акцій, правопросвітницьких заходів та вшанування історичних подій України, беруть на себе функції у сфері організації дозвілля (різноманітні ігри, спортивні заходи, фестивалі художньої самодіяльності, свята тощо) як однієї з ефективних форм виховного процесу.Свята проводяться на високому рівні: з квітами, солодкими подарунками, красивими, тематичними фотозонами та яскравим оформленням. Адміністрація коледжу всіляко сприяє розвитку студентського самоврядування: надано приміщення для репетицій та тренувань, створено умови для творчого розвитку молоді, призначаються заохочувальні виплати тим, хто добре навчається та суспільно активний.  Систематично проводяться зустрічі представників адміністрації і завідувачів відділеннями зі старостами академічних груп з метою підкреслення важливості та відповідальності функцій старости в організації студентського середовища коледжу. Колегіально обговорюються проблемні питання. Це допомагає підтримувати активну взаємодію між студентами та адміністрацією коледжу, щоб зробити коледж ще кращим місцем для здобуття освіти та розвитку. І хоча надзвичайно складно втілювати в життя плани в умовах воєнного стану, студентський профком та студентське самоврядування дбає про інтереси студентів і бере активну участь в організації та підтримці всіх заходів коледжу.  А найголовніше – це саме ті представники студентського самоврядування, які готові витрачати свій вільний час на те, щоб захищати права та інтереси студентів, звертатися з пропозиціями та клопотаннями від імені молоді до адміністрації коледжу, допомагати вирішувати будь-які проблеми та труднощі, підтримувати, заохочувати та запалювати серця тих, хто прагне до творчого самовираження, удосконалення себе і створення яскравого світу навколо!
18