29 вересня – 83-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок в історії ХХ століття – день пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і бажання панувати над світом.
У 1941-1943 роках Бабин яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою. Лише за 2 дні, 29 та 30 вересня 1941 року було знищено більше 30 тисяч євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва, за різними джерелами, загинуло понад 100 000 людей різних національностей: євреїв, українців, циган… Вбивали євреїв, українських націоналістів, заручників, військовополонених, підпільників, партизанів, психічно хворих з лікарні ім. Павлова.
Російські окупанти на початку війни в 2022 р. обстріляли урочище Бабин Яр. Ці нелюди вбивали жертв Голокосту в другий раз!..
До роковин розстрілів у Бабиному Яру в Немішаївському фаховому коледжі викладач історії Костюченко Катерина провела для студентів виховні бесіди-реквієми “Бабин Яр: без права на забуття”.
Бабин Яр — це трагедія всього людства, але сталася вона тут, в Києві, в центрі Європи, на українській землі. І тому українець не має права забути про неї так само, як не повинен забувати про неї і єврей. Бабин Яр — це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів.
Ми пам’ятаємо… Ми переможемо!