Цього року 9 березня Україна відзначатиме 210 річницю від дня народження українського генія, великого Кобзаря,видатного поета, художника, громадського діяча і борця за визволення українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.
Кожне слово, написане ним, і досі актуальне. Український видатний митець залишив важливі послання, які для українців стали закликом до дії:”Борітеся-поборете!Вам Бог помагає!За вас правда, за вас слава і воля святая!”…
Перебуваючи більшу частину свого короткого життя на чужині він завжди уболівав за долю України і свого народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищий щабель. Як говорив про нього відомий український письменник Остап Вишня:”Т. Г. Шевченко! Досить було однієї людини, Щоб врятувати цілий народ, цілу націю!”.
Традиційно до Дня народження Кобзаря, викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін з проводять серед студентів 1-2 курсів тематичні виховні заходи: переглядають презентаційні матеріали «Стежками життя Тараса Шевченка», діляться біографічними даними, цікавими та маловідомими фактами із його життя і творчості, читають вірші, тощо.
Акцентують увагу на тому,що сьогодні, як ніколи, актуальні його пророцтва, коли відстоюючи свою правду і свою волю, в українців оживає козацький дух, що Тарасове слово об’єднає всіх українців, незалежно від їх поглядів і переконань, задля щасливого мирного майбутнього України!”