Будинок культури
За багаторічну історію в коледжі склалися традиції, які зберігаються, примножуються і збагачуються кожним наступним поколінням студентів. Осередком культури та духовності став Будинок культури коледжу, де проводяться різноманітні культурні, виховні заходи, концерти, КВН-змагання, конкурси для творчого розвитку студентів. Значна увага приділяється національно-патріотичному, морально-духовному вихованню молоді.
БУДИНОК КУЛЬТУРИ коледжу створений для організації дозвілля, розвитку аматорської творчості, проведення освітньо-виховної діяльності серед здобувачів освіти, для задоволення духовних потреб, формування громадської думки студентства.
Основним завданням закладу є реалізація державної політики у сферах культури, охорони культурної спадщини України.
Основні завдання:
- збереження та популяризація української культури і мистецтва, нематеріальної культурної спадщини, створення сприятливих умов для дозвілля студентів;
- проведення культурно-інформаційних заходів, спрямованих на формування і відродження національної свідомості студентів, виховання молодого покоління в дусі патріотизму, духовності і моралі;
- розвиток самодіяльної народної творчості в усій різноманітності її видів та жанрів, розкриття творчих здібностей та обдарувань усіх здобувачів освіти; створення умов для спілкування студентської молоді у сфері дозвілля, засвоєння ними навичок і основ культури дозвілля, позаурочної діяльності;
- збереження, вивчення та пропаганда культурологічних, духовних, мистецьких цінностей української та світової культури; організація та проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів, вечорів відпочинку, фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок, молодіжних дискотек та інших розважальних програм.
Виховні заходи коледжу плекають любов до народних традицій, до рідного краю, звучать струнами душі, формують справжніх патріотів, є джерелом духовності українського народу.
Вересень – особливий місяць, це не тільки початок відліку нового навчального року, це віншування рідного коледжу з Днем заснування.
Осінь щедра не тільки на дари полів, збирання врожаю, а й подяки вчителям за самовіддану працю, а День працівників освіти – це ще одна можливість привітати за мужність професії. А ще «Свято мужності та відваги» з нагоди свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Козацтва, Дня захисника Вітчизни та утворення УПА, вітання; ветеранів праці з нагоди «Дня людей похилого віку».
Сумні і трагічні історичні події, але такі необхідні для збереження пам’яті поколінь – це «Священний вогонь пам’яті не згасає» з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників, День пам’яті жертв голодоморів – «Запали свічку пам’яті» та ін.
Доброю традицією стали святкування Дня Святого Миколая та Новорічні вітання. Щороку в лютому проводиться Мітинг пам’яті, присвячений виводу військ з Афганістану та вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
На початку весни проводиться свято – Конкурс краси «Красуня коледжу», святковий концерт «Вшануємо жінку» з нагоди Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, Міжнародний фестиваль «Голосіївська весна ».
В оновленій весняній зелені та квітінні дерев пам’ять повертає до трагічних подій екологічної катастрофи планетарного масштабу квітня 1986 року, після чого Бородянщину було віднесено до 4 зони посиленого радіологічного контролю, нагадує щорічна відкрита виховна година «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить», до дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.
Життя продовжується. Його варто вміти цінувати, бо хто не знає минулого, той не має майбутнього. Гасло «Ніколи знову!» вселяло впевненість у майбутнє, в зміцнення миру. Щорічні урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті і примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та річниці вигнання нацистів з України були загальнонаціональними святами.
Та підступний сусід порушив мир, на світанку 24 лютого 2022 року перекреслив всі плани, зруйнував життя повномасштабним вторгненням армії рф. Будуть інші виховні заходи, але цього злочину проти українського народу ми ніколи не забудемо і не пробачимо!
Творчий колектив коледжу завжди бере участь у віншуваннях з нагоди святкування річниці НУБіП України, вітає жителів с.Микуличи з Днем села, громаду смт Немішаєве, Бородянки з Днем селища, з Днем Прапора України та Державної Незалежності.
Свято «Хай вам щастить, випускники …» з нагоди випуску студентів та День знань, посвята першокурсників у студенти – щорічні символічні свята в житті коледжу.
Для студентів нового набору та всіх бажаючих випробувати свої сили, проявити таланти щорічно проводиться Конкурс художньої творчості «Формула успіху». Студенти є лауреатами щорічного Міжнародного фестивалю художньої творчості «Голосіївська весна», організаторами якого є НУБіП України. В останньому Фестивалі здобули Диплом І ступеня, 2 Дипломи ІІ ступеня.
Радують здобутки гуртків художньої самодіяльності у конкурсах та фестивалях різного рівня, в тому числі міжнародних. Під керівництвом художнього керівника Склярова П.В. організовано вокально-інструментальний ансамбль «Мрія».
Стали традиційними Дні відкритих дверей – профорієнтаційні заходи для учнівської молоді, зустрічі з випускниками шкіл; «День зустрічі випускників минулих років» як свято зустрічі з юністю.
Але епідеміологічна обстановка та повномасштабне вторгнення військ російської федерації внесли свої корективи.
Та ніщо не зламає українського прагнення бути здоровими, щасливими, бо маємо духовний стержень, омріяну мету жити у країні європейського зразка, зберігаючи власну ідентичність та самобутню національну культуру.