Міжнародний день рідної мови – свято, яке було засноване ЮНЕСКО і вперше відсвятковане 2000 року. Головна його мета – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура та історія цілої держави.
Сьогодні особливо важливо підкреслити роль української мови, особливо в часи війни…Адже, українська мова є символом національної ідентичності та єдності українського народу. Вона є засобом вираження культурних цінностей, історії та спільної свідомості. У часи конфлікту зовнішні й внутрішні загрози ставлять під сумнів майбутнє української мови, тому важливо підтримувати її використання, навчання та захист. Це не лише збереже національну спадщину, а й підсилить духовну силу та самосвідомість українського суспільства.
21 лютого 2024 року, викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Моргун Н.М. і Перевозник А.М. підготували та провели серед студентів груп ЕФС-11 та М-12 виховну годину у форматі вікторини до Міжнародного дня рідної мови. Студенти в дистанційному форматі відповідали на питання на мовно-літературну тематику. Таким чином мали змогу перевірити та показати свої знання, уміння, навички, ерудицію та кмітливість, розв’язуючи головоломки, ребуси створені штучним інтелектом.
Метою проведення заходу було підвищення рівня свідомості щодо значення української мови та важливості цього свята, сприяння розвитку патріотичних почуттів та гордості за українську культуру та мову. Учасники заходу виявили активний інтерес до української мови, що дозволило досягти освітньої та виховної мети заходу.