Березневими днями цього року Україна відзначає 210-річницю від дня народження видатного українського поета
Тараса Григоровича Шевченка.
З 47 років свого життя Тарас Шевченко
24 роки перебував у кріпацтві,
10 років – на засланні,
а решту життя – під наглядом жандармів.
Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант; він був різнобічно обдарованим митцем, ліриком, творцем епічних поем, видатним драматургом.
Літературна спадщина Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», за правом вважається основою української літератури. «Заповіт» Великого Кобзаря перекладено більш ніж 100 мовами світу.
Тарас Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером.
Він є автором понад тисячі мистецьких творів.
Пам’ятники Великому Кобзареві встановлені в містах і селах не тільки України, а й у столицях і містах інших держав.
Сьогодні, відзначаючи 210-річницю від дня народження Тараса Шевченка, ми вклоняємось перед Великим Кобзарем, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом – є прикладом невтомного борця за волю, правду, мир та єднання.
11 березня зі студентами 2 курсів було проведено виховну годину «Наш земляк Я.П. Гулак-Артемовський – доглядач могили та засновник першого в світі музею Т.Г. Шевченка у м. Каневі».
Під час виховного заходу було переглянуто новий відеофільм «Сторінками історії Немішаївського фахового коледжу», присвячений пам’яті Я.П. Гулака-Артемовського.