В тваринництві вихідних немає, тому в суботу, 21 вересня 2024 р. студенти четвертого курсу відділення «Ветеринарна медицина» Назаренко Максим і Волошина Вікторія разом з керівником практики Олександром Васильовичем Шупиком в присутності студентів третього курсу, проводили УЗ-діагностику тільності для визначення ранніх строків вагітності на 30-й день. Через 60-90 днів здійснювалася повторна перевірка тільності як профілактика абортів, а на останні терміни (7-8 місяців) — для підготовки до запуску в сухостійний період.
Ефективність методу полягає в чіткій візуалізації на екрані, а також у відеоокулярах для студентів-практикантів. УЗ-діагностика дає можливість студентам здійснювати моніторинг протягом усього періоду вагітності, контролювати здоров’я тварини та плоду.
У кінцевому результаті це забезпечує економічну ефективність господарства, оскільки вчасне виявлення невагітних або абортованих тварин дозволяє уникати зайвих витрат на їх годівлю. Адже повторні осіменіння знижують ефективність господарства, а молоко — це “живі гроші” та основний критерій оцінки продуктивності молочної ферми.
Після проведеного дослідження ефективність штучного осіменіння склала 76,2%