1 грудня щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводиться ЮНЕЙДС (Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй по ВІЛ/СНІД), яка створена для всебічної, скоординованої боротьби з епідемією ВІЛ/ СНІДу та її наслідками.
Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності суспільства про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.
Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, що символізує співчуття, підтримку і надію на майбутнє без СНІДу.
29 грудня викладачем Кривонос Г. А. була проведена для студентів відділення ТХВ виховна година на тему «Не дай СНІДу шанс!».
Головна мета заходу – привернути увагу молоді на цю проблему, адже в Україні серед країн Східної Європи та Центральної Азії рівень поширеності ВІЛ/СНІДу є найвищим. Більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.
Варто пам’ятати, що ця хвороба є невиліковною і кожен з нас повинен не допустити, аби ВІЛ/СНІД переміг та продовжував забирати життя.