Весна в розмаї. Двадцять шосте квітня.
Тривожна ніч. Здригнулася земля.
Невинно вишні чарували цвітом,
А вибух все навколо спопеляв.
Дзвінок в пожежній. Швидко мчать машини.
В четвертім вибух і прорвало дах.
Відважні хлопці мужньо, безупинно
У пекло йшли, забувши біль і страх…
Марія Яновська
26 квітня 1986 року трапилася трагедія світового масштабу. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася аварія, яку вважають найбільшою в історії людства техногенною катастрофою.
25 квітня 2024 року викладачі Мельченко Н.І., Мирончук В.М. провели виховну годину на тему: «Чорнобиль не має минулого часу» для студентів другого курсу відділення «Експлуатація та технічний сервіс машин та обладнання».
Мета виховного заходу: згадати про трагедію віку – вибух на ЧАЕС; поглибити знання здобувачів освіти про аварію на Чорнобильській атомній електростанції та її наслідки; упроваджувати елементи екологічного виховання; розвивати почуття вдячності та вшанування подвигу ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я захищали Україну та світ від наслідків аварії на ЧАЕС; виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості за її людей та бажання бути їй корисним; сприяти розвитку особистості.
Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.