В перших числах червня в кінотеатрах Великої Британії, Канади і США проходив показ та відбір для участі у кінофестивалі в Сіетлі українського документального фільму «Воєнні хвости»про порятунок тварин на окупованих територіях України та роботу ветеринарів під час війни.
Приємно відзначити, що одним із учасників документального фільму є студент ІV курсу відділення “Ветеринарна медицина” Немішаївського фахового коледжу Кирил Шупик.
Кирил у складі волонтерської зоозахисної місії Український фонд допомоги тваринам війни (UWARF) спасає покинутих тварин на окупованих територіях.
Ця війна принесла багато страждань на українську землю. Мільйони українців опинилися у вкрай складних життєвих обставинах. Потерпають від війни і тварини, кинуті напризволяще, адже не можуть подбати про себе самі.
Хто їм допоможе? – люди з великим серцем – зоозахисники, які наражають на небезпеку власне життя, але прагнуть вберегти життя братів наших менших.
Український фонд допомоги тваринам війни (UWARF) (Ukraine War Animals Relief Fund (UWARF) ініціював і створив зоозахисник Dan Fine, залучивши донором Всесвітню організацію захисту тварин (World Organization for Animal Health, OIE). Саме він організовує волонтерські виїзди до зони бойових дій та деокупованих територій.
Перша місія: 3 березня -19 березня
Купянськ-Ізюм-Новомосковськ-Верхньодніпровськ-Марганець
Стерилізовано 1500 тварин
Друга місія: 1 квітня-10 квітня
Снігурівка-Новомиколаївка-Шевченкове-Очаків
Стерилізовано 950 тварин
Третя місія: 1 травня-10 травня
Херсон-Чорнобаївка-Балта
Стерилізовано 960 тварин
Четверта місія: 13 травня-18 травня
Оріхів
Стерилізовано 650 тварин
9 червня- 26 червня
Веселе-Мирноград-Лиман-Святогірськ-Добропілля-Славʼянськ
Стерилізовано 1500 тварин
3 липня- 23 липня
Херсон-Чорнобаївка-Авдіївка-Нікополь-Марганець
Стерилізовано 1300 тварин
24-28 липня
Білопілля
300 тварин
9-серпня -29 серпня
Верхньодніпровськ-Подільськ-Миколаїв(область)-Берегове- Купянськ-Чугуїв-Ізмаїл
План 2000 тварин
Кирил Шупик разом з вітчизняними та зарубіжними колегами брав участь у цих місіях і займався порятунком та стерилізацією тварин.
Страшно навіть уявити, які катастрофічні наслідки можуть бути, якщо кинути напризволяще тисячі безпритульних нестерилізованих тварин…
Саме про порятунок тварин, про ризики і небезпечні ситуації, про відвагу і допомогу беззахисним знято документальний фільм «Воєнні хвости» (War Tails).
  Згідно онлайн-голосування фільм пройшов відбір і потрапив на гала кінофестиваль у Сіетлі 30 червня в Центрі мистецтв Едмондс.
War Tails Trailer 20240511 (youtube.com)
  Дякуємо волонтерам-зоозахисникам, які ризикуючи життям, не чекаючи визнання та винагород, утверджують людяність, допомагаючи тваринам, що опинилися в критичній ситуації.
  Пишаємося нашим випускником Кирилом Шупиком, який продовжує славну династію ветеринарів, є гідним сином свого батька Олександра Шупика – кандидата ветеринарних наук, викладача НУБіП України та Немішаївського фахового коледжу.
Світ має знати правду про те, що коїть руський мір на українських землях. Наслідки цієї несправедливої війни дуже довго будуть впливати не лише на українців, але й на увесь світ…