27 жовтня – 4 листопада – важливі пам’ятні дати в історії України, адже в ці дні згадують масові розстріли українських митців та інтелектуалів 1937 року, які стали кульмінацією репресій періоду «Розстріляного відродження». Саме в цей період на Соловецьких островах, у сумнозвісному Сандармосі, радянська влада стратила понад сто представників української інтелігенції – письменників, поетів, художників, науковців, громадських діячів.
Микола Куліш – видатний український драматург, письменник та діяч культури, який став однією з центральних постатей Розстріляного відродження. Творчість М.Куліша та трагедія його долі символізують невичерпний потенціал українського народу та водночас нагадують про страшні випробування, які довелося пережити.
Куліш та його сучасники залишили спадок, що надихає й сьогодні, нагадуючи про ціну свободи та вагу культурної самоідентифікації
5 листопада 2024 року викладач циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, Перевозник Алла Миколаївна провела показове заняття з дисципліни «Українська література» на тему: «Сатирична комедія «Мина Мазайло». Особливості сюжету. Сатиричне викриття бездуховності обивателів, що зрікаються своєї мови, культури, родового коріння» для студентів групи ЕФС-21.
Впродовж заняття студенти ознайомились з життям і творчістю Миколи Куліша, проаналізували п’єсу «Мина Мазайло» як сатиричне відображення суспільних процесів 1920-х років в Україні; дослідили головні ідеї твору, його проблематику та жанрові особливості. Визначили актуальність твору в контексті сучасних питань національної ідентичності та мовної політики.
У ході проведення показового заняття викладач використала ряд інтерактивних методів та прийомів навчання, що значно підвищили зацікавленість студентів до теми та сприяли кращому засвоєнню матеріалу.