«Краса душі надає чарівності навіть кволому тілу. Потворність душі кладе свій відбиток навіть на найдосконаліше тіло»
Готгольд Лессінг
У О. Уайльда було все – прекрасна сім’я: батько – офтальмолог, відомий лікар на всю Європу; мати – літераторка; дружина, двоє синів; слава, популярність.
А коли 18 травня 1897 року він вийшов на волю із воріт каторжної тюрми – він втратив усе: дружина його пішла з дому, змінила прізвище і виїхала із синами в провінцію; мати померла з горя і він не міг навіть побувати в неї на могилі – дублінці закидали його б камінням.
Він залишив нам дуже велику спадщину в різних жанрах: поезії, прозі, драматургії, публіцистиці. Вершиною творчості є роман «Портрет Доріана Грея».
Викладачем соціально-гуманітарних дисциплін Моргун Н. М. 4 листопада було проведено показове заняття у групі В-11 на тему «Естетичні погляди О. Вайльда. Вплив філософії насолоди і краси на духовний світ людини у романі «Портрет Доріана Грея». Студенти мали змогу з’ясувати значення термінів – гедонізм, естетизм, бутафорія, денді. Пройшовши разом із Доріаном сходинками його пороків, усвідомили як людина, уклавши угоду з Дияволом, потрапивши під чужий вплив поринає у світ насолоди, що у фіналі приводить до самогубства.
Викладач використала сучасні методи навчання, що дали змогу студентам зануритися у сюжет роману, зробити крок назустріч собі. За допомогою ШІ написали змістовні портрети Доріана Грея. Відповіді студентів вражали – це вже думки дорослих людей, які розуміють сенс життя, добро і зло, душу і тіло. Підсумком заняття були слова: «В наші дні люди всьому знають ціну, але нічого не вміють цінувати»