16-17 вересня 2024 року бібліотекарі ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» Іванчикова О.І. та Багінська Л.В. взяли участь у семінарі «Бібліотеки під час війни: як ви?», який було проведено на базі ВСП «Рівненський фаховий коледж НУБіП України». Усіх учасників семінару радо вітали директор коледжу Царук В.Ю., заступник директора з навчальної роботи Балдич Л.В., директорка наукової бібліотеки НУБіП України Кіщак Т.В. та завідувачка БІЦ «РФК НУБіП України» Бурячинська Л.В..
Чим і як живе коледж детально розповів директор Василь Юрійович Царук, ознайомивши гостей з педагогічним складом, їх досвідом та досягненнями. У своїй доповіді завідувачка БІЦ Людмила Василівна поділилася «Особливостями роботи бібліотечно-інформаційного центру ВСП «РФК НУБіП України» в умовах війни».
Як користуватися ШІ надала поради заступник директора наукової бібліотеки НУБіП України Маркова-Пипко Н.Ю. у виступі на тему «Штучний інтелект та бібліотеки: що спільного?».
Продовжила роботу семінару рівненська письменниця, майстриня, автор проекту ”Вишивка українською”, засновниця видавництва «Креативна книга» Олена Медведєва, яка презентувала власні роботи – вишиті книги: «Лісову пісню» Лесі Українки, «Кобзар» Тараса Шевченка різних форматів, «Євангеліє», друковані книги «Історії нескорених», «Рівненський буквар», анімаційні книги.
Що таке бібліотуризм, яка його мета, завдання і стратегія розвитку у своїй доповіді розкрила директорка наукової бібліотеки НУБіП України Кіщак Т.В.
А на завершення програми семінару першого дня – знайомство з матеріально – технічною базою та музеєм коледжу, Рівненською обласною універсальною науковою бібліотекою та екскурсія містом.
Наступного дня провели дискусію, опрацювавши ряд актуальних питань роботи бібліотеки, зокрема:
– акредитація освітніх програм та вимоги до бібліотеки: НУБіП України та бібліотек ВСП;
– заміна та списання книг: замінити не можна списати;
– оновлення бібліотечного фонду: закупівля книг та передплата періодичних видань під час війни;
– підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.
По завершенню – відвідали культурно-археологічний центр «Пересопниця». Особливо захоплюючою є історія цієї місцини – центру удільного князівства доби Київської Русі, де 463 роки тому було створено українську Першокнигу – Пересопницьке Євангеліє…Радимо побувати усім))
Щиро дякуємо адміністрації закладу ВСП «РФК НУБіП України» Царуку В.Ю., заступникам Балдич Л.В., Талімончуку О.Г., Ковальчуку С.В., методистам Люльчик В.О., Пастушенко Н.В., Капітулі І.К., завідувачці БІЦ Бурячинській Л.В., провідній бібліотекарці Андрійчук С.В., директорці наукової бібліотеки НУБіП України Кіщак Т.С. за організацію і проведення семінару на найвищому рівні, за можливість обмінятись корисною інформацією, досвідом, за позитивні емоції та приємні хвилини відпочинку, які неодмінно покращать результати нашої роботи в цей непростий час.