Профілактика маститів у корів спрямована на постійний контроль за станом вимені. Діагностика має вирішальне значення для своєчасного лікування корів.
Студенти 3 курсу відділення «Ветеринарна медицина в умовах виробництва провели обстеження поголів’я ВРХ НВЛ «Тваринництво» з метою діагностики субклінічного маститу. Дослідження проводили за різними методиками: мастидином, бромтимоловою пробою, Kenotest, пробою відстоювання.
Студентів зацікавила методика за допомогою детектору Draminski. Цей пристрій дозволяє визначити зміни в молоці, перш ніж почнеться мастит. Детектори маститу вимірюють електричний опір молока окремих часток вимені. Науковцями було доведено, що під час розвитку маститу в молоці значно підвищується вміст солей. Пристрій фіксує ці зміни задовго до появи інших клінічних симптомів і ознак у тварини. А це дозволяє робити діагностування, що дає достовірні результати Mastitis Subclinica.
За результатами дослідження оформлено звітну документацію.
 
Детектор маститу Draminski
Ці пристрої дозволяють визначити зміни в молоці, перш ніж почнеться мастит.
Детектори маститу вимірюють електричний опір молока окремих часток вимені. В ході дослідницьких робіт було доведено, що під час розвитку маститу в молоці значно підвищується вміст солей. Пристрій фіксує ці зміни задовго до появи інших клінічних симптомів і ознак у тварини. А це дозволяє робити діагностування, що дає достовірні результати Mastitis Subclinica.
Відділення «Ветеринарна медицина»