”Залишаємося гідними своїх Героїв!”- гасло під яким вшановується в 2024 році пам’ять про подвиг Небесної Сотні.
Вже десять років поспіль 20 лютого ми увічнюємо національну відвагу і самовідданість, силу духу і стійкість громадян під час Революції Гідності – масового громадянського протесту, який тривав 94 дні – з 22 листопада 2013 року до 22 лютого 2014, що був спричинений різкою зміною зовнішньополітичного курсу на проросійський вектор розвитку держави.
Сьогодні ми згадуємо тих, хто загинув під час Революції Гідності за демократичні ідеали, територіальну цілісність та право на європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашого державотворення. Вони стали на заваді повернення до пострадянської моделі відносин між суспільством та владою. 20 лютого 2014 року загинула найбільша кількість осіб – учасників мирних протестів на Майдані. Сьогодні, в розпалі війни з росією маємо десятки тисяч загиблих, але щороку 20 лютого згадуємо тих, хто першими стали на заваді реалізації її злочинних планів знищення України. Усвідомлюємо те, що росія розпочала вторгнення в Україну не 2022, не 2014 р., а набагато раніше, коли Україна оприлюднила своє право на самостійність і незалежність, саме тоді “північний сусід” підступно вирішив стерти Україну з мапи світу, адже не мав іншого “досвіду”, аніж знищувати тих, хто суперечить його інтересам.
Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість, адже полеглі в ті дні українці заплатили найстрашнішу ціну – своє життя в ім’я свободи України.
Сьогодні, як ніколи ми маємо докладати спільних зусиль задля виховання українського молодого покоління в дусі патріотизму, з повагою до минулого народу України, до його Героїв, які є символом незламної сили духу та прагнення до волі. В цей день викладачі проводять тематичні виховні заходи. Не маємо права забувати, бо збереження історичної пам’яті – це крок до перемоги!
Фото для публікації надали (С.Скуратівська,О.Хоменко)