Анімалотерапія як інноваційний підхід у реабілітації: досвід фахівців вивчають у Немішаївському фаховому коледжі
На базі Немішаївського фахового коледжу 14 лютого 2025 р. проходила практична частина унікального проекту – Міжнародного навчально-практичного семінару «Анімалотерапія – тренд у психологічній реабілітації».
Спонсором проекту є Visegrad Fund – Міжнародний Вишеградський Фонд (створений в рамках проєкту Вишеградської групи з фінансової підтримки міжнародних ініціатив).
Учасниками проекту є провідні європейські заклади освіти:
Природничий університет у Любліні
Університет Масарика (Чеська республіка)
Бойніцький національний зоопарк (Словацька Республіка).
З української сторони учасниками є НУБіП України, Немішаївський фаховий коледж та Немішаївська селищна рада.
Заявник і виконавець проекту – «Асоціація ветеринарних спеціалістів коледжів України».
Модератори семінару:
Олександр Шупик – кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри психології НУБіП України, Голова ГО «Асоціація ветеринарних спеціалістів коледжів України»
Віталій Шмаргун– професор кафедри психології НУБіП України, доктор психологічних наук, спортивний психолог.
Термін реалізації: 01.06.24.-31.08.25.
Міжнародний навчально-практичний семінар є частиною великого проєкту щодо проведення терапії за допомогою тварин для відновлення після посттравматичного стресового розладу жертвам війни на деокупованих територіях.
Основні завдання:
Вивчити та стандартизувати показники для використання спеціально підготовлених тварин в процесі професійної допомоги людям, які постраждали від війни.
Розробити протоколи анімалотерапії для підтримки дорослих і дітей з ПТСР.
Провести дослідження ефективності використання анімалотерапії в практиці психологічної підтримки осіб з посттравматичним стресовим розладом у різних вікових груп
Створити центр психологічної стабілізації на базі реабілітаційного центру в Немішаєвому, де надаватиметься психологічна допомога з використанням анімалотерапії.
Обмін досвідом та ресурсами з партнерами з Польщі, Чехії, Словаччини та ін.
У рамках практичної частини заходу учасники відвідали навчальні лабораторії Немішаївського фахового коледжу «Конярство» та «Зооцентр»,де мали змогу контактувати з тваринами та почути поради фахівців щодо адаптації анімалотерапевтичних методик з різними тваринами до різних категорій клієнтів.
Завершальним етапом заходу стало обговорення перспектив розвитку анімалотерапії в Україні та вручення відповідних сертифікатів учасника і слухача семінару.
Учасники семінару висловили впевненість, що подібні ініціативи сприяють розширенню сучасних реабілітаційних методик та підвищенню ефективності роботи з більшими групами населення, які потребують підтримки, оцінили необхідність подальшого впровадження анімалотерапії у навчальні програми та практичну діяльність фахівців.



