Заходи



21 березня
Всесвітній день поезії
Бородянська земля багата на таланти.
Щедра вона і на літературні таланти.
Потяг до художнього слова, здебільшого до віршованих рядків, ніколи не згадав у нашому Поліському краю.
До Всесвітнього Дня поезії працівники бібліотеки Немішаївського фахового коледжу підібрали збірки творів наших земляків, як відомих, так і регіональних аматорів.
Усіх, хто цікавиться літературою рідного краю, запрошуємо до бібліотеки коледжу відвідати книжкову виставку “Поезія рідного краю.Бородянщина.”

Вода – безцінний дар.
Рішення про проведення щорічного Всесвітнього Дня води 22 березня було прийняте на Генеральній асамблеї ООН в Ріо-де-Жанейро 2 грудня 1992 р.
Він є унікальною можливістю нагадати людству про те, що проблема чистої питної води є однією з найгостріших.
В цей день організація із захисту навколишнього середовища звертається до всіх держав із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національному рівні.
Багато країн уже відчувають нестачу води.
Дефіцит чистої прісної води також обумовлений забрудненням природних вод.
Ця проблема є і в Україні.
Бережімо воду – джерело життя!
У бібліотеці Немішаївського фахового коледжу можна переглянути літературну виставку до Дня води.
Матерал підготувала бібліограф
Марія БОНДАРЕНКО

Незламний співець епохи
До 130-річчя від дня народження М.Т. Рильського
(1895-1964)
Українську літературу неможливо уявити без Максима Тадейовича Рильського – видатного поета, вченого, публіциста, перекладача, етнографа, мовознавця і громадського діяча, 130-річчя від дня народження якого минає 19 березня цього року. Його талант визнаний не тільки в Україні, а й поза її межами.
Написаний ним вірш «Україні» у 1941 р. актуальний і сьогодні:
«Мати ніжна моя! Знай: по бурі тяжкій. Перемога засяє дзвінка і погідна. Славен буде в народах священний твій бій…»
Драматичність творчої біографії М. Рильського не винищила в ньому талант лірика. Великого значення поет надавав проблемам мови, оскільки вважав мову найважливішим чинником формування нації. Знаковим став його вірш «1959 р.»
Багато віршів поета покладено на музику.
Запрошуємо відвідати в бібліотеці Немішаївського фахового коледжу книжкову виставку, оформлену до ювілею М.Т. Рильського, де представлені твори поета, а їх у бібліотеці налічується понад 50 примірників та література про нього.
Підготувала бібліограф М.Б. Бондаренко

Наближається особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають Великим Кобзарем, українським генієм та пророком. Так, саме пророком!
Минуло 211 років як Україна подарувала світу видатного митця… Кожне слово, написане поетом, сьогодні як ніколи актуальне. Український Апостол правди залишив нам важливі послання, які закликають до дії…
Учасники театральної студії «Дебют» ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» у відео постановці «Катерина» поетовим словом пробуджують національну гідність, радять бути обачними… Адже так важливо берегти його спадщину, популяризувати її серед молоді, вивчати й переосмислювати у світлі сучасності.
Маємо взяти на озброєння цінні поради нашого славного батька, щоб нарешті згадувати його «в сім’ї вольній, новій»!

Ювілей нашої сучасниці!
Сучасний світ української літератури багатий на імена жінок – письменниць: Ліна Костенко, Оксана Забужко, Марія Матіос, Люко Дашвар, Ірина Говоруха та багато інших. А серед них і Світлана Талан, яка 7 березня відзначає свій ювілей (1960 р.н.). Письменниця працює в жанрі “реальні історії “. У ії творів завжди соціальна тематика, а головний персонаж – незмінно сильна духом жінка, якій доводиться переживати і злам і падіння. “Коли ти поруч”, “Розколоте небо”, “Спокута”, ” Букет улюблених лілій” та інше…
Окремо стоїть її роман – біографія про видатну українку, етнографиню Пелагею Литвинову – Бартош ” Ії вишиване життя”. Твори авторки читаються легко, на одному подиху.
З ювілеєм, пані Світлана! Многая літа!

Великий садівничий
18 лютого минає 170 років від дня народження Левка Платоновича Симиренка (1855-1920).
Серед визначних діячів минулого ім’я відомого українського вченого-плодовода і помолога Л.П. Симиренка займає особливе місце як за трагічністю і складністю особистої долі, так і за внеском у розвиток плодівництва – найдавнішої галузі людської діяльності. Упродовж трьох десятиліть (від 80-х років XIX ст. і до часу трагічної загибелі) він був не тільки найвизначнішим садівничим авторитетом у світі, а й заслужено носив почесний титул «короля садівництва».
Упродовж життя Л. Симиренко написав близька 100 наукових робіт. Серед них – 3-томник «Помологія», який став теоретичним підмурком реконструкції та інтенсифікації вітчизняного садівництва. Багата наукова спадщина вченого-помолога ще сповна не використана сучасною садівничою наукою. Без сумніву, що до неї ще буде долучатися не одне покоління вітчизняних та зарубіжних садівників.
Запрошуємо в бібліотеку Немішаївського фахового коледжу відвідати книжкову виставку, оформлену до ювілею Великого садівничого, де також представлений рекомендаційний список літератури «Пам’яті роду Симиренків, укладений на основі фонду нашої бібліотеки».
Бібліограф М. Бондаренко

14 лютого, починаючи з 2012 року, світ відзначає Міжнародний день дарування книги. Ось і сьогодні, на запрошення Національного музею літератури України та пані Ольги Угнівенко – художниці, співачки, поетеси,- бібліотекарі ВСП ” Немішаївський фаховий коледж НУБіП України” Леся Багінська, Ніна Моос, Олена Іванчикова відвідали захід з нагоди Міжнародного дня дарування книги. Там познайомилися з непересічними особистостями – ІнгаГердою ( творчий псевдонім Ірини Рудики ), авторкою віршів для дітей та дорослих, з керівником видавництва Олегом Федоровим та ” Друкарський двір Олега Федорова”. В затишній залі звучали цікаві життєві історії та актуальні питання українського книговидавництва, вірші для дітей та інтимна лірика для дорослих. Насамкінець, з нагоди свята, учасникам заходу було вручено подяки, в тому числі Ганні Ципотан – в.о завідувачки бібліотеки коледжу та найцінніше – книги. Щиро дякуємо організаторам за зустріч з прекрасним!

ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ
14 лютого — Міжнародний день дарування книг.
Активно відзначають цей день з 2012 року.
Історія почалася в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур. Вони дарували книги одне одному на День закоханих. Незабаром традицію підхопили й інші.
Тепер книги 14 лютого дарують не тільки найближчим, а ще й бібліотекам.
Оголошується акція “Подаруй бібліотеці книгу!”
Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга – скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
Кохання, радість, смуток, біль…
А ще невидані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож, дурно книгу не змарнуй,
В бібліотеку подаруй!
Шановні колегіанти, викладачі, студенти, випускники та всі небайдужі!
Якщо у Вашій домашній бібліотеці є довідники, художня література, книги іноземними мовами, якими Ви не користуєтесь, принесіть їх, будь ласка, у бібліотеку Немішаївського фахового коледжу, де вони знайдуть свого вдячного читача.
Подаровані вами видання стануть відчутним джерелом поповнення бібліотечного фонду. Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції.
Акція проходитиме протягом ІІ семестру.
Підсумки будуть підведені в червні 2025 року.

14 лютого – день святого Валентина, день закоханих. Але романтичний настрій та стан закоханості хочеться відчувати щодня. А допоможуть нам у цьому найкращі книги про кохання. Про це почуття написано силу – силенну творів. Саги, легенди, поеми, сонети, есе, повісті, романи: кохання Трістана та Ізольди, сонети Петрарки до своєї коханої Лаури. Яка насолода читати неймовірні та дуже красиві історії у творах Ш. Бронте “Джейн Ейр” , Д.Остін “Гордість і упередження”, М. Мітчел ” Звіяні вітром” та інші . А як захопливо пишуть про це прекрасне почуття наші сучасники: Н. Гурницька в “Мелодія кави у тональності кардамону”, М. Матіос “Жінці можна довіряти”, Дж. Мойєс “До зустрічі з тобою”, С. Джіо “Ожинова зима” та багато, багато іншіх творів. Бібліотека ВСП “Немішаївський фаховий коледж ” НУБіП України запрошує усіх шанувальників читання до себе в гості.

Книги, які потрібно прочитати, не можна замінити жодним електронним гаджетом. Книга, яку треба читати, належить до тих чудес вічної технології, частиною яких є колесо, ніж, ложка, гудзик, велосипед… Як і люди, книги мають свої “дні народження”. Тривалість життя кожного твору визначаються її читачами. У кожної книги є свій характер, своя історія та шлях до серця. Шедевру давньоруської літератури “Слово о полку Ігоревім” у цьому році виповнюється 840 років. Перше видання було в 1185 році. А завжди юним закоханим В. Шекспіра ” Ромео і Джульєтта” – 430 років. ( 1595р.), ” Алісі із задзеркалля ” – 160 років. ( 1865 р.) Хороші твори не старіють – вони зберігають свою вічну свіжість, постійно оновлюючись з плином часу. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із книжковою виставкою у читальному залі бібліотеки ВСП “Немішаївський фаховий коледж” НУБіП України “Книги-ювіляри 2025”.

11 листопада виповнюється 135 років від дня народження Остапа Вишні (Павло Губенко). В історії української літератури письменник посідає виняткове місце. Він започаткував новий жанр “усмішка” , як різновид гумористичного прозового твору, що неабияк припав до вподоби читачам. Більш змістовно ознайомитись з біографією письменника, його творчістю запрошуємо у читальний зал бібліотеки ВСП “Немішаївський фаховий коледж НУБіП України”.

Майбутнє агросектору в руках молоді: зустріч з фахівцями галузі
























Син зачарованої Десни
«Я народився і жив для добра і любові…»
О.Довженко



