Інформаційно-бібліотечний центр

«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується, зберігається духовність
Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»

Сухомлинський В.О.

Електронна адреса бібліотеки: bibliotekanpc@gmail.com

Як незгасний смолоскип, що освітлює шлях людині, йде книга життєвим шляхом. І завжди був цей смолоскип у руках бережливих, надійних, вірних – у руках бібліотекарів.   

Відкрити все багатство знань, які надбало людство перед читачами, вміло збагатити духовний світ читача, спрямувати пошук до мети, сформувати читацькі інтереси студентів – ось завдання, які досить успішно вирішують працівники бібліотеки коледжу.

Історія бібліотеки розпочалася у 1912 році,  з моменту створення Мироцької сільськогосподарської школи.  Нині бібліотека коледжу – одна з найбільших бібліотек фахових передвищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації. 

Основними напрямками роботи бібліотеки є:

  • підтримка освітнього процесу і науково-дослідницької діяльності викладачів та студентів коледжу;
  • своєчасне надання інформації усім категоріям користувачів шляхом запровадження інноваційних форм і методів роботи;
  • впровадження нових комп’ютерних технологій;
  • активізація виховної роботи серед студентської молоді.

Площа, яку займає бібліотека, становить 566 м2.

До послуг користувачів – абонемент, світлий, затишний читальний зал на 120 місць. 

Сучасний фонд бібліотеки багатогалузевий, складає 92398 примірників, із них: навчальний – 42860,

цінні рідкісні видання – 252.

Доповнює фонд бібліотеки електронна база підручників і навчальних посібників та електронна база періодичних видань на нетрадиційних носіях.

Комп’ютеризація бібліотеки розпочалася у 2006 році. Вільний доступ до зони покриття WI-FI.

Бібліотека  коледжу обслуговує понад 2200 користувачів.

Середнє число відвідувань за рік становить 195000 користувачів, книговидача 224087 примірників. 

З метою набуття елементарних бібліотечно-бібліографічних умінь для першокурсників проводяться заняття «Уроки інформаційної культури», на яких студенти вчаться навикам інформаційного пошуку в електронному каталозі, за допомогою традиційних каталогів та картотек, навичок роботи з книгою, методики написання рефератів, вчаться складати списки використаної літератури відповідно до нових стандартів.

Бібліотека, як основний культурно-інформаційний підрозділ коледжу дбає про прищеплення культурних, духовних, моральних та етичних цінностей студентській молоді. Співробітники бібліотеки проводять інформаційні  та культурно-масові заходи на допомогу освітньому і виховному процесам.

Це Дні інформації, коли користувачів ознайомлюють із новими надходженнями до фондів бібліотеки, а також Тижні циклових комісій.  Культурно-масова робота бібліотеки коледжу включає різні форми та методи: літературні вечори, читацькі конференції, зустрічі з письменниками Київщини та ін. 

110 років  бібліотеці коледжу – для історії коротка мить!

Але для бібліотеки – це славний шлях, адже за цей час її користувачами стали декілька поколінь людей, які не уявляють свого життя без книги!

Бібліотека – то духовна світлиця для педагогів і студентства, а книги стали їх повсякденними супутниками, з яких черпаються знання і мудрість, надбання цивілізації, науки, техніки і культури.

“Велика частина людського знання в усіх галузях існує лише на папері, в книгах, – цієї паперової пам’яті людства … Тому лише збори книг, бібліотека є єдиною надією і не знищується пам’яттю людського роду…” Шопенгауер